Čo je to stand up comedy?

 
Stand Up comedy je forma komédie, pri ktorej účinkujúci hovorí priamo na diváka. Účinkujúci je len jeden a používa mikrofón. Zvyčajne rozpráva veľa za sebou nasledujúcich humorných príbehov, krátkych vtipov (kameňáky) a vtipných "šplechov", ktoré môžeme nazvať monológ alebo číslo, program alebo vystúpenie. Od vystupujúceho sa očakáva prejav osobného názoru na veci každodenné, problematiku akéhokoľvek druhu, napodobovanie osobností, poukazovanie na netradičné veci z netradičného uhľa pohľadu a to všetko v humoristickom prednese. Komikovým cieľom nie je samozrejme len samotné vyjadrenie myšlienky, ale najmä vyvolanie čo najčastejšieho smiechu u diváka a teda získanie diváckej pozornosti.
 
Prečo STAND- UP COMEDY na Slovensku?
 
Myslíme si, že je nevyhnutné , aby si takýto druh umenia našiel svoj priestor a udomácnil sa aj v našej krajine. Tento druh umenia je variantou zábavy a svoje čaro má v možnosti slobodne sa vyjadrovať nielen k problematike každodenného života ale takisto ponúka reflexiu politického života, rôznych sociálnych prostredí a vrstiev, služieb. Humor a smiech, neoddeliteľná súčasť života, prostriedok, akým môžeme jeden druhému vyjadriť svoje pocity a myšlienky pozitívnym spôsobom.
Pomocou stand-up komédie môžeme búrať u nás stále tabuizované témy a napokon aj samotné hranice slobodného prejavu spôsobom blízkym každému človeku. Myslíme si taktiež, že je potrebné dať možnosť slobodne sa vyjadriť aj novej generácii ľudí, ktorej spôsob vyjadrenia v zastaralých formátoch našich televízii nenachádza svoje miesto. Na Slovensku existuje obrovská generačná priepasť, ktorá je spôsobená rozličným spôsobom života v dvoch odlišných spoločenských zriadeniach. Stand up comedy je cesta k otvorenej komunikácii medzi ľuďmi, k sebareflexii a oslobodzujúcemu smiechu.

VYBER PROGRAM

ZOZNAM RELÁCIÍ


SK-Up! 705595 zobrazení
Deti Panelu 85315 zobrazení
Jessica Wanger 15962 zobrazení
Luníček & Perešníček 15214 zobrazení

PRÁVE SA DEJE


17.04.2024 23:08

Zaregistroval sa nový užívateľ.

15.04.2024 22:33

Zaregistroval sa nový užívateľ.

13.04.2024 11:12

Video Vagina vyhrala dosiahlo 13500 videní.

FACEBOOK


Lajkuj nás :)